RSLH ry | Yhdistys | Tapahtumakalenteri

RSLH - Rauman Seudun Lintuharrastajat ry

Tapahtumakalenteri

RSLH toivottaa kaikki kiinnostuneet tervetulleiksi tapahtumiimme! Kokoontumispaikkana on Uotilan nuorisotalo (Tuomistontie 1), jos ei toisin mainita.

2019

Kevätkausi

Su 6.1. Tiira-koulutus klo 16:30 ja Lintuilta klo 18 Uotilan nuorisotalolla. Tarja Pajari kertoo vinkit Tiira-havaintotietokannan käyttöön. Lintuillan kuvaesityksenä Ari Ahtiainen: Linturetkillä aurinkoisessa Andalusiassa. Kahvitarjoilu.

La 26.1. Pihabongaustapahtuma klo 11-13 Seminaarin puutarhalla (Satamakatu 4, Rauma). Yleisö toivotetaan tervetulleeksi tutustumaan lintulaudan vieraisiin yhdistyksen talviruokinnalla. Mehutarjoilu. Muista myös osallistua omalla pihalla tai muulla sopivalla paikalla Pihabongausviikonlopun 26.-27.1. aikana! Lisätietoa ja ohjeet osoitteessa www.pihabongaus.fi

Su 3.2. Lintuilta klo 18 Uotilan nuorisotalolla. Illan ohjelmana valokuvaaja Altti Salon kuvaesitys otsikolla "Luontokuvia ennen digiä". Kahvitarjoilu.

Su 3.3. Yhdistyksen kevätkokous klo 18 Uotilan nuorisotalolla. Kokouksen jälkeen pääset testaamaan taitosi perinteisessä määrityskisassa ja osallistumaan kutkuttavaan Talvikisan purkuun! Kahvitarjoilu.

Su 7.4. Lintupäivä Kodiksamin kylätalolla. Esitelmöijänä kiljuhanhityöryhmän Toni Eskelin: Kiljuhanhien matkassa. Esitelmän jälkeen linturetki läheisille hanhipelloille lintuoppaan johdolla. Tapahtuman aikataulu varmistuu alkuvuonna, seuraa tiedotusta kotisivuilla, Raumaverkossa ja paikallislehti Raumalaisessa!

 

Tästä pääset katsomaan menneitä tapahtumia.
 

www-sivut: Waumedia