RSLH ry | Nuorisotoiminta

RSLH - Rauman Seudun Lintuharrastajat ry

Nuorisotoiminta

RSLH:lle perustettiin vuoden 2016 lopulla oma nuorisojaosto, joka toimii kaikkien linnuista kiinnostuneiden lasten ja nuorten yhteisenä porukkana. Nuorisojaosto järjestää yhteisiä retkiä lähimaastoihin ja kauemmaskin ja siellä voit kysellä ja jakaa kokemuksia lintuhavainnoistasi ja omasta harrastuksestasi. Nuorisojaosto järjestää myös talvisaikaan koko valtakunnan laajuista ruokintapinnakisaa, jonka tulospalvelun linkki löytyy alta.

https://www.tringa.fi/kisa/index.php/results/summary/4add9bcf852db160c71b71f64d30ceae56868ad5helmipollo

Nuorisojaoston ylläpitämän RSLH:n Instagram-tilin löydät palvelusta käyttäjänimellä @rslh_linnut.

Lisäksi nuoret lintuharrastajat ovat sydämellisesti tervetulleita Lintuiltoihin, Lintutorni-iltoihin ja muihin tapahtumiin. Voit halutessasi liittyä yhdistyksen nuorisojäseneksi, jolloin pääset osallistumaan yhdistyksen retkille ja muihin jäsentapahtumiin. Myös hallitustyöhön kaivataan aina nuoria aktiiveja.Kouluille ja muille lasten parissa työskenteleville:
Jos kaipaat esimerkiksi asiantuntijaopasta lapsille tai nuorille suunnatulle linturetkelle tai esitelmöitsijää lintuaiheiseen tilaisuuteen, ota yhteyttä hallitukseen niin jutellaan lisää!

 

Lisätietoja:

Hannes Halminen (nuorisovastaava, nuorisojaoston puheenjohtaja)

nuorisojaosto.rslh(at)gmail.com

 

 

www-sivut: Waumedia