RSLH ry | Yhdistys | Yhteystiedot ja esittely

RSLH - Rauman Seudun Lintuharrastajat ry

Yhteystiedot ja esittely

Logo_ry


R
auman seudun lintuharrastajat ry
Osoite: c/o Tarja Pajari, Polttimonkatu 12 A 1, 26100 RAUMA
Internetissä: http://www.rslh.info

Pankkiyhteys Eurajoen Säästöpankki FI08 4450 2320 0468 43.
Y-tunnus 1757747-1
Yhdistysrekisterin tunnus 183.937

RSLH on 4.11.2001 perustettu Rauman seudulla toimiva lintuyhdistys. Yhdistyksen tarkoituksena on ohjata lintuharrastusta ja lintujen havainnointitoimintaa, edistää alueen linnuston tuntemista ja tutkimista sekä lintujen ja luonnon suojelua. RSLH:n toimialue sisältää Rauman, Pyhärannan ja Eurajoen kunnat, mutta myös muualla asuvat ovat tervetulleita yhdistyksemme toimintaan!

RSLH järjestää vuosittain Lintuiltoja, joiden ohjelmana on tavallisesti lintu- ja luontoharrastukseen liittyviä mielenkiintoisia esitelmiä ja kuvaesityksiä. Lisäksi järjestämme vuosittain retkiä, kisoja ja muita tapahtumia, joihin osallistuessasi tapaat muita lintuharrastajia, näet mielenkiintoisia lintuja ja koet unohtumattomia hetkiä lintujen parissa!

****************************************************************
Jäsenmaksut vuonna 2018
Uusi jäsen 22 euroa
Nuorisojäsen (alle 20 v.) 12 euroa
Perhejäsen 5 euroa

Liity jäseneksi

 

www-sivut: Waumedia