RSLH ry | Yhdistys | Yhteystiedot ja esittely

RSLH - Rauman Seudun Lintuharrastajat ry

Yhteystiedot ja esittely

Logo_ry


R
auman seudun lintuharrastajat ry
Osoite: Polttimonkatu 12 A 1, 26100 RAUMA
Internetissä: http://www.rslh.info

 
Sähköposti: rslh(at)birdlife.fi
Facebook: www.facebook.com/pages/Rauman-Seudun-Lintuharrastajat-ry/222010471203727
Instagram: @rslh_linnut

Pankkiyhteys: Eurajoen Säästöpankki FI08 4450 2320 0468 43.
Y-tunnus: 1757747-1
Yhdistysrekisterin tunnus: 183.937

RSLH on 4.11.2001 perustettu Rauman seudulla toimiva lintuyhdistys. Yhdistyksen tarkoituksena on ohjata lintuharrastusta ja lintujen havainnointitoimintaa, edistää alueen linnuston tuntemista ja tutkimista sekä lintujen ja luonnon suojelua. RSLH:n toimialue sisältää Rauman, Pyhärannan ja Eurajoen kunnat, mutta myös muualla asuvat ovat tervetulleita yhdistyksemme toimintaan!

RSLH järjestää vuosittain Lintuiltoja, joiden ohjelmana on tavallisesti lintu- ja luontoharrastukseen liittyviä mielenkiintoisia esitelmiä ja kuvaesityksiä. Lisäksi järjestämme vuosittain retkiä, kisoja ja muita tapahtumia, joihin osallistuessasi tapaat muita lintuharrastajia, näet mielenkiintoisia lintuja ja koet unohtumattomia hetkiä lintujen parissa!

****************************************************************
Jäsenmaksut vuonna 2020
Uusi varsinainen jäsen 22 euroa
Nuorisojäsen (alle 20 v.) 12 euroa
Varsinaisen jäsenen kanssa samassa taloudessa asuva perhejäsen 5 euroa

Liity jäseneksi

 

www-sivut: Waumedia